האם מותר לנהוג על רכב תפעולי ללא רישיון? כל העובדות שלא ידעתם


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.


  דברו איתנו עוד היום:
  055-431-6641

  רכבים תפעוליים הם כלי רכב שאינם מיועדים לנסיעה על כבישי הארץ אלא, במקומות מאוד ספציפיים המיועדים לכך. את הרכבים התפעוליים ניתן לראות בפעולה ברחבי אזורים תפעוליים של מפעלים שונים, מחסני ענק, מגרשי גולף, בתי מלון, חברות הייטק, גני חיות ועוד. בכל השטחים בהם ניתן לנהוג ברכב תפעולי, לא קיימת חובה לנהג שיהיה לו רישיון נהיגה בתוקף, הנ"ל מתייחס גם לנהיגה בשטחים חקלאיים ומסלולי טיולים, המתאימים לרכבים תפעוליים 4X4. אחת הסיבות לכך שלא נדרש רישיון נהיגה על רכב תפעולי היא העובדה, שרכבים אלה יכולים לנסוע במקסימום, במהירות של 40 קמ"ש.

  בנוסף, העובדה שהנהיגה ברכבים תפעוליים איננה מותרת בכבישים סלולים ברחבי המדינה, בדרכים עירוניות ובינעירוניות, מיתרת גם היא את הצורך ברישיון נהיגה בעת השימוש ברכבים אלה. זאת ועוד, רכבים תפעוליים אינם נדרשים על פי חוק בהוצאת מספר רישוי לרכב וברישיון רכב. 

  EXCAR A1S2

  האחריות תמיד בידי הנהג

  למרות העובדה שהנוהג ברכב התפעולי אינו נדרש ברישיון נהיגה בתוקף, עדיין הוא זה היושב ליד ההגה ולכן, האחריות לנהוג בצורה בטוחה, מבלי לפגוע בעוברים ושבים, חלה עליו בלבד. אי לכך, כל אדם, ללא קשר לגילו, הנוהג ברכב תפעולי, חייב לשמור על רמת ריכוז גבוהה במהלך הנהיגה, לנהוג בזהירות מרבית מכיוון שרכב תפעולי, על פי רוב, נוסע בסביבתם של הולכי רגל רבים, הנמצאים במהלך עבודה בשטחים תפעוליים שונים, שהוזכרו קודם לכן. הדבר נכון שבעתיים כשמדובר בנהיגה ברחבי קיבוצים ומושבים, בהם רצים ילדים ומשחקים, אימהות מטיילות עם עגלות תינוק וכו'. 

  חשוב מאוד לציין, נהג הנוסע ברכב תפעולי, באזור בו קיימים תמרורים שונים, חייב לציית להוראות התמרורים ולנסוע בהתאם לכללי השטח בו הוא נוהג. נהג ברכב תפעולי חייב להימנע מדיבור בטלפון סלולרי ועליו תמיד, לתת זכות קדימה להולכי רגל. כל ההמלצות המובאות כאן חשובות שבעתיים, כאשר הרכב התפעולי עמוס גם במטען, בחלקו האחורי של הרכב. 

  מחיר רכב תפעולי 2

  רכב תפעולי לבחירתכם

  כמו בכל ענף, גם בענף הרכבים התפעוליים, קיימים דגמים רבים של כלים: קטנים, גדולים, בעלי מנוע חשמלי, בעלי מנוע בנזין, גבוהים, נמוכים, בעלי ארגז נשיאת מטען או ללא, מתאימים לנסיעה של 2, 4, 6 אנשים וכן הלאה. הרכבים התפעוליים מחולקים לקטגוריות שונות, בהתאם לנפח המנוע שלהם, גודלם וכמות האנשים הנוסעים בהם. זה המקום לומר, הכללים החלים על קלנועית קלה המיועדת בעיקר לנהיגה של בני הגיל השלישי, אינם דומים לכללים החלים על רכב תפעולי 4X4 גדול ועוצמתי. מכיוון שכך, בטרם תרכשו רכב תפעולי, וודאו לאיזו קטגוריה הוא שייך, ומהם כללי הנהיגה החלים עליו. 

  הכללים החלים על אדם הנמצא בשלילת רישיון נהיגה

  אדם הנמצא בתקופת שלילת רישיון אינו רשאי לנהוג ברכב תפעולי, למרות היעדר המחויבות באחזקת רישיון נהיגה בתוקף לנוהגים ברכבים תפעוליים, כך על פי פסיקת בית המשפט. 

  יקיר מלול

  היי, אני יקיר ואני חובב טבע ורכבי שטח מושבע. כאשר עברתי לקיבוץ גיליתי את היתרונות הרבים שיש לרכבים תפעוליים להציע. מצד אחד מדובר ברכבי עבודה פרקטיים ומצד שני ברכבי שטח ופנאי מהנים במיוחד. באתר כרמל גלבוע נעזור לכם למצוא את הרכב התפעולי המתאים ביותר עבורכם

  התקשרו עכשיו: 055-431-6641